Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!
  • Moderatörler aranmaktadır.

Pixaloria

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır aklımda 8bit pixel perfect bir açık dünya, platform, hybrid tür yani farklı türlerin karışımından bir oyun yapma fikri vardı. Unity deneyimim var. Construct 3 deneyimimde fena değil. Bende dedimki adım adım güzel bir oyun yapalım. Düşün düşün adınıda Pixaloria koydum.

Oyunu şu an için Construct 3 ile yapacağım. Örnek bir resmi paylaşmak istedim. Bu resim muhtemelen menü 'de olacak. Event sheet 'lerden mümkün mertebe kaçınmaya çalışacağım yerine bol bol javascript script'ler koymaya çalışacağım. Oyunun adım adım geliştirmesine tanıklık edebileceksiniz ve bu oyunu geliştirirken sizlere adım adım oyun geliştirmeyi ve yazılımcılığıda öğretmeye çalışacağım. Sizlerde ne istiyorsanız yazabilirsiniz.

open_world_landscape_with_waterfall_middle_age_royal_palace_plains-2024-06-25-101723.png

Evet artık oyunumuzun logosu 'da hazır, dün bir logo yapmıştım ancak background üzerinde istediğim gibi okunaklı durmadığından bugün yeni bir logo yaptım.

PIXALORIA_NEW_LOGO.png
Elbette oyuna bunları istediğimiz ölçülerde ekleyebiliriz ancak dosya boyutları ne kadar ufak olursa bizim için , hız - yüklenme vb daha iyi olur.

Bu ara hem müşterilerden dolayı (pek çok devam eden oyun projesi var hemde annemdeki sağlık sorunlarından dolayı) yavaş yavaş ilerliyoruz arkadaşlar ancak önemli olan her gün bir önceki günün üzerine artı bir şeyler daha koyabilmek. Bir noktada daha da hız kazanacağız. Bir yandan da sizlere Construct 3 ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Logo gibi dizaynları Canva ile yapıyorum. Background resmini ise AI ile ürettim.

https://www.layer.ai/. bu siteye kesinlikle bakın oyunlara AI ile asset üretme kısmında çok başarılı.

Elbette Leonarda.ai, Midjourney vb başka kaynaklarda var ancak layer.ai bence çok daha tutarlı çıktı üretiyor. Bu konuya da bir ara derinlemesine gireceğiz.

Bu esnada şu siteye denk geldim ve çok hoşuma gitti: https://pixelchronicle.com/

Bu son bir kaç gündür karakter oluşturma ve oluşturduğum karakter ile animasyon yapmak üzerine yoğunlaştım. Daha öncede biraz bu konular ile ilgilenmiştim. İlk söz olarak söyleyebileceğim animasyon işinin sonu yok. Çok fazla uygulama ve yapılabilecek sınırsız animasyon var. Ben özellikle 2D ve pixel animasyonlarına yoğunlaştım. Bende lisanslı Affinity Photo ve Adobe Photoshop ile beraber Adobe Creative Cloud var. MOHO PRO ve Cartoon Animator 5 'de var şimdi trial olarak Adobe Character Animator 'de indiriyorum.

DÜn ve bu sabah Moho 'da bone ekleyip saçma bir kaç modifikasyon yapmayı başardım. Elbette olay yine her zamanki gibi layer 'lar.

Bu esnada şunu farkettim, bir resimdeki ( vektörel olmayan bir grafik) parçaları layer'lara ayırırken https://www.photopea.com/ web uyguaması parçaları ayrıştırmada Adobe Photoshop 2024 'den daha iyi sonuç verdi. Ücretsiz bu web uygulamasını mutlaka kullanın arkadaşlar.

Çok fazla şey denedim, sonuçlara bakıp son kararımı verince, oyunlar için en hızlı 2D ve pixel art karakter oluşturma ve animasyon yapma deneyimlerimi aktaracağım. Bu esnada Dall-E 3 çoğu zaman Midjourney 'den daha iyi sonuç verdi. Örnek olarak oluşturduğum bir karakteri ve basit animasyonunu ekliyorum.

donut_nude_nb.png

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Yapay zeka ile ürettiğim bir kaç karakter resmini daha paylaşmak istedim. Procreate ve Procreate Dreams aldım IPAD için. Bu görselleri düzeltip paylaşacağım tekrardan. bu esanda şunu da farkettim ChatGPT 4o da bir resim ürettirdiğimizde oluşan resmi yine arayüz üzerinden inpaint yapabiliyoruz. Bu özellik muhteşem olmuş.

karateci_cocuk_1.png

pixel_karateci_cocuk.png

dall-e-3-cat-knight.png

karateci_cocuk_2.png

dall-e-3-cat-knight_girl.png

Geri