Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!
  • Moderatörler aranmaktadır.

Müzik Teorisi

Nota ve Notasyon Nota Okuma ve Yazma Müzik Alfabeti Ritim ve Ölçüler Anahtarlar (Sol, Fa, Do Anahtarları) Ritim ve Metre Tempo ve Metronom Ritim Kalıpları Metre (2/4, 3/4, 4/4, vb.) Aralıklar Temel Aralıklar (İkili, Üçlü, Dörtlü, vb.) Majör ve Minör Aralıklar Aralık Tanımlama ve Hesaplama Akorlar ve Akor Yapıları Majör, Minör, Diminished ve Augmented Akorlar Akorların Ters Çevrilmesi Yedili Akorlar ve Diğer Genişletilmiş Akorlar Ton ve Tonalite Tonlar (Do Majör, La Minör, vb.) Tonalite ve Tonal Merkez Modülasyon (Ton Değiştirme) Gamlar ve Modlar Majör ve Minör Gamlar Pentatonik ve Blues Gamları Modlar (Ionian, Dorian, Phrygian, vb.) Melodi ve Harmoni Melodik Yapılar Harmonik İlişkiler Konsonans ve Dissonans Kadanslar Tam Kadans, Yarım Kadans, Otantik Kadans, vb. Kadansların Kullanımı ve Etkisi Form ve Yapı Müzikal Formlar (Sonat Formu, Rondo, Tema ve Varyasyonlar, vb.) Frase ve Cümle Yapıları Müzikal Dönemler ve Yapısal Elemanlar Dinamikler ve İfade Dinamik İşaretler (Piano, Forte, Crescendo, vb.) Artikülasyon ve İfade İşaretleri
Bu forumda hiç konu bulunmamaktadır.
Geri